Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa
22.11.2014

Z príležitosti tohtoročného slávenia „Ondrejovských dní“ (pred sviatkom sv. Ondreja), patróna našej arcidiecézy, navštívi našu farnosť relikvia sv. Ondreja v piatok 28.11.2014. ...(celý článok)

Jozef Kovalík
22.11.2014

V priestoroch Cirkevnej základnej školy sv. Jána Krstiteľa v Sabinove sa v stredu 26. novembra 2014 uskutoční 20. ročník súťaže základných škôl a zodpovedajúcich ročníkov osemr...(celý článok)

22.11.2014

Už pred rokom 29. novembra na stretnutí s rehoľníkmi Svätý Otec František oznámil, že rok 2015 bude Rokom zasväteného života. Začne sa na Prvú adventnú nedeľu 30.11.2014 a jeho sl...(celý článok)

Milí mladí pútnici!

Tento týždeň sme navštívili mesto ................... (doplň). K Ježišovi prišiel .................. (doplň) s prosbou, aby ...............................(celý článok)

22.11.2014

Saleziánska rodina v Sabinove vás pozýva 27.11. (vo štvrtok) o 15.00 hod. do saleziánskeho strediska na výrobu adventných vencov. Je potrebné si priniesť ozdoby na veniec, podkladový kr...(celý článok)

Peter Grečo

K antropologickým a politologickým aspektom filozofie Nikolaja Berďajeva

Prvé dielo politickej filozofie na Slovensku na princípoch existenciálneho personalizmu je n...(celý článok)

15.11.2014

Dlhé roky sme na našich stretnutiach spoločne snívali − nové okná, rekonštrukcia budovy, zateplenie... Bolo nám smutno, že mnohé veci sa pre nedostatok finančných prostriedkov nedar...(celý článok)

Milé deti!

Naše putovanie s Pánom Ježišom po týždňovej prestávke pokračuje ďalej. Ešte si pamätáte, na akom mieste sme boli na našej mape? Pomôcka – Evanjelium podľa ...(celý článok)

Laura Slaninková, CZŠ, 9. A
15.11.2014

Dňa 27.10.2014 bol pondelok u nás trochu nezvyčajný. Konal sa Medzinárodný deň školských knižníc. Tento deň si pripomíname už od roku 1999, kedy ho prezidentka Medzinárodnej asoci...(celý článok)

09.11.2014

V dňoch od 15. do 22. novembra 2014 bude po celom Slovensku prebiehať Týždeň Cirkvi pre mládež (TCpM). V rámci tohto týždňa sa v Košickej arcidiecéze ponúkajú mladým tieto aktivit...(celý článok)

CZŠ
09.11.2014

CZŠ sv. Jána Krstiteľa sa zapojila do súťaže Domestos pre školy, v ktorej môže víťazná škola získať 8 000 € na rekonštrukciu toaliet. Deti v škole každé dva týždne plnia a...(celý článok)

CZŠ
09.11.2014

Aj tohtoročnú poslednú októbrovú nedeľu zaspieval Sabinovský Slávik našim starkým tie najľúbeznejšie slovenské ľudové piesne. Podujatia sa aktívne zúčastnila aj naša žiačka ...(celý článok)

09.11.2014

Trošku si oddýchneme od putovania a potrápime si mozgové bunky :)

Po prečiarknutí daných 18 slov ti ostane 18 písmen, aby si zistil, čo potrebuješ, aby si sa dostal do neba. ...(celý článok)

Pápež František
02.11.2014

Kto sú to svätí? Svätí nie sú nadľuďmi, ani sa nenarodili ako dokonalí. Sú ako my, ako každý z nás. Ich život ale zmenilo, že keď spoznali Božiu lásku, nasledovali ho s celým s...(celý článok)

Rainy
02.11.2014

Studený hrob a na ňom vence,
Že ste odišli, uveriť nechcem.
Nič iba tma, mráz a samota,
Vetrík chvíľami lístie slabo zamotá.
Občas naše srdcia zaplačú...(celý článok)

Milí mladí pútnici!

Tento týždeň sme s Pánom Ježišom vystúpili na vrch, kde Pán Ježiš povedal krásne blahoslavenstvá, ktoré sú pomôckou pre každého kresťana. Pamät...(celý článok)

Direktórium 2014