Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa
22.04.2017

V rámci duchovnej prípravy na 100. výročie fatimských zjavení vás pozývame na spoločné slávenie fatimskej soboty v diecéznej mariánskej svätyni v Obišovciach dňa 6. mája 2017. Pr...(celý článok)

Gitka Nováková
22.04.2017

Aj keď už máme Veľkonočné Trojdnie a Veľkú noc za sebou, dúfam, že veľkonočná radosť a vedomie sviatočnosti, ba priam slávnostnosti, v nás všetkých trvá ďalej. A dúfam, že ...(celý článok)

Špireng Peter
22.04.2017

13. mája 2017 uplynie 100 rokov od prvého zjavenia Panny Márie, ktorá sa zjavila trom malým deťom vo Fatime v Portugalsku.

Zjavení bolo spolu 6 a posledné bolo 13. ...(celý článok)

Juraj Vrábel ml.
22.04.2017

Vo veľkom zhone, ktorý je charakteristický pre našu dobu, sme sa na chvíľu zastavili a prežívali tohtoročné veľkonočné sviatky. Ide o čas, ktorý je centrálnym v roku z hľadiska...(celý článok)

16.04.2017

Nech Zmŕtvychvstalý so svojím veľkonočným darom nádeje a odpúšťajúcej lásky prežiari ešte intenzívnejšie náš život po stretnutí s Ním počas sviatkov, ktoré slávime.

...(celý článok)
Miloš Jaklovský
16.04.2017

Prešla ďalšia etapa našej formácie v seminári. Táto etapa bola sprevádzaná pádmi, no aj mnohými radosťami, povzbudeniami a krásnymi zážitkami. Asi najväčším zážitkom a najvä...(celý článok)

Juraj Vrábel ml.
16.04.2017

Myslím, že skazu Titanicu netreba zvlášť predstavovať. Ide o jednu z najznámejších námorných katastrof v dejinách. Aj filmové umenie, vďaka režisérovi Jamesovi Cameronovi, nám v ...(celý článok)

Ľuboš Juraško, kaplán

Ahojte deti!

Prežívame veľkonočnú radosť zo zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Kresťan má byť človek radostný, lebo Ježiš premohol zlo na tomto svete. K prežívaniu radosti...(celý článok)

CONGREGATIO PRO ECCLESIIS ORIENTALIBUS
15.04.2017

1. marca 2017

Popolcová streda

Prot. N. 1/2017

Vaša Excelencia,

pôstne obdobie, ktoré prežívame, nás pozýva, aby sme pozdvihli svoj pohľad k cieľ...(celý článok)

Ladislav Cichý
08.04.2017

Kristus uskutočnil dielo ľudského vykúpenia a dokonalého oslávenia Boha predovšetkým svojím veľkonočným tajomstvom, v ktorom svojou smrťou zničil našu smrť a svojím zmŕtvychvsta...(celý článok)

08.04.2017

Úplné odpustky za zvyčaj. podmienok (sv. spoveď, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca, vylúčenie akejkoľvek záľuby aj k ľahkému hriechu) možno získať: pri verejnej adoráci...(celý článok)

08.04.2017

Pozývame vás na spoločnú modlitbu Novény pred Sviatkom Božieho milosrdenstva v našej farnosti takto:

1. a 2. deň – Veľký piatok, Biela sobota po Ranných chválach

3. deň ...(celý článok)

Miroslav Liška, kaplán
08.04.2017

Už sme z viacerých zdrojov počuli, že sa v našom meste uskutoční podujatie s názvom „Kajúcna tryzna“. Keďže sme sa zároveň stretli aj s rôznorodými názormi, rozhodli sme sa opä...(celý článok)

Peter Špireng
08.04.2017

Ježiš vzkriesil Lazára a jeho sestre Marte povedal: „Ja som vzkriesenie a život. Kto verí vo mňa, bude žiť, aj keď umrie. A nik, kto žije a verí vo mňa, neumrie naveky.“

Ani...(celý článok)

Farská charita Božieho milosrdenstva
02.04.2017

„Dávajme a nepočítajme. Jedného dňa nám Pán povie: Teraz je rad na mne!“ (Terézia z Lisieux)

Poďakovanie za štedré potravinové dary patrí všetkým, ktorí sa d...(celý článok)

Ladislav Cichý
02.04.2017

V mesiaci február prebehli voľby do farskej ekonomickej rady (FER) v našej farnosti vo všetkých troch kostoloch. Všetci veriaci mali možnosť navrhnúť kandidátov na kurátorov – čl...(celý článok)

02.04.2017

Minulú sobotu, 18.3.2017, sabinovskí miništranti navštívili nášho rodáka vdp. Mariána Jaklovského v jeho farnosti Sv. košických mučeníkov v Humennom. Niektorým sme položili rovnak...(celý článok)

Veronika Repaská, 6. roč.
02.04.2017

Počas jarných prázdnin pripravili animátori zo Saleziánskeho strediska Panny Márie Pomocnice v Sabinove pre všetkých mladých bohatý program. V pondelok sa konal ,,Filmový maratón“, ...(celý článok)

Ľuboš Juraško, kaplán

Ahoj!