Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa
Farská charita Božieho milosrdenstva
18.11.2017

„Deti moje, nemilujme len slovom a jazykom, ale skutkom a pravdou“ (1 Jn 3, 18). Tieto slová apoštola Jána vyjadrujú imperatív, ktorému sa nijaký kresťan nemôže vyhnúť.“...(celý článok)

18.11.2017

Rasizmus, antisemitizmus, strach zo všetkého nového či túžba po okamžitých riešeniach. Tieto a mnohé ďalšie charakteristiky dnes opätovne nahrávajú rastúcej popularite extrémizmu ...(celý článok)

18.11.2017

Pozývame všetky deti zapojiť sa do koledovania v našej farnosti počas blížiacich sa vianočných sviatkov. Prihlásiť sa môžete tak, že sa zapíšete na hárky pri východe z kostola. St...(celý článok)

18.11.2017

Milé deti, z malého Ježiša sa stal dospelý a na poslednej detskej sv. omši sme počuli o jeho krste. Dokážete odpovedať na nasledujúce otázky, ktoré súvisia s tým, čo sme si hovo...(celý článok)

Aneta Dvorščáková
18.11.2017

Boh vás dokáže povzbudiť ako nikto iný. On neodsudzuje, práve naopak. Prijíma a povzbudzuje. On do nás vkladá nádej, stojí na našej životnej ceste blízko pri nás. Kamkoľvek pôjdeme...(celý článok)

11.11.2017

na výstavu bl. Pavel Peter Gojdič, OSBM, pri príležitosti 100. výročia jeho pôsobenia v Sabinove a na besedu s Michalom Titusom Radošinským, synovcom bl. don Titusa Zemana. Témou bude obdobie komunizmu a fašizmu.

11.11.2017

Milé deti, po dlhšej pauze sme na detských omšiach pokračovali v spoznávaní Ježiša, tentokrát sme počuli o tom, ako sa svojim rodičom stratil v Jeruzalemskom chráme. K tejto udalos...(celý článok)

O. Slavomír Palfi, gréckokatolícky dekan v Sabinove
11.11.2017

Milí veriaci, chcem sa Vám zo srdca poďakovať za Vašu štedrosť pri zbierke na stavbu gréckokatolíckej farskej budovy v Sabinove, ktorá bola vo vašom chráme v nedeľu 29.10.2017. Na te...(celý článok)

Juraj Vrábel ml.
11.11.2017

Vo štvrtok 9. novembra 2017 sme si pripomenuli výročie posviacky hlavného chrámu rímsko-katolíckej Cirkvi. Ten nesie titul Caput Ecclesiam. Teda nie Vatikán, ale Laterán je tým hlavným...(celý článok)

Mária Kolárčiková a animátori
04.11.2017

Naši „skalní“ koledníci už vedia, že s koncom cirkevného roka prichádza čas opäť sa stretnúť a začať prípravy na Dobrú novinu. Počas Vianoc sa nezištne vydávajú do rodín na...(celý článok)

Anna Mihoková
04.11.2017

V sobotu 28. októbra sa dobrovoľníci a členovia Združenia Faustínum spolu s ďalšími farníkmi vydali na púť k P. Márii do Zakopaného. Hneď na začiatku cesty sa v autobuse vdp. k...(celý článok)

04.11.2017

Pozývame Vás na exkurziu do Budapešti v sobotu 2. decembra 2017.

04.11.2017

Milé deti, verím, že cez prázdniny ste si aspoň trochu oddýchli a že ste počas dušičkového času spolu s rodičmi navštívili hroby vašich blízkych a pomodlili sa za nich. Po týž...(celý článok)

Miroslav Liška, kaplán
28.10.2017