Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa
19.03.2017

J. E. Mons. Bernard Bober, arcibiskup – metropolita Košickej arcidiecézy, vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Cirkevnej základnej školy sv. Demetra v Ražňanoch. ...(celý článok)

19.03.2017

„Chcem vidieť teba, kráľ, chcem vidieť tvoju tvár. Počuť tvoje srdce biť na zemi ako v nebi...“ Tak začala som túto časť so slovami z jednej krásnej piesne. Opäť cítim Jeho be...(celý článok)

Modlitby otcov Sabinov
19.03.2017

Modlitby otcov v Sabinove pozývaju všetkých otcov a ich manželky, matky, a to nielen z našej farnosti, k spoločnému sláveniu eucharistie pri príležitosti sviatku sv. Jozefa, patróna M...(celý článok)

Ľuboš Juraško, kaplán

Ahojte, deti!

Voda je základ života. Používame ju takmer všade a život bez nej by nebol možný. Najviac si ju vážime, keď pociťujeme smäd a ten uhasíme dobrou vodou. V evan...(celý článok)

Farská charita Božieho milosrdenstva
11.03.2017

„Keby ste vedeli, akú hodnotu má v Ježišových očiach malé zrieknutie, usilovali by ste sa o ne ako lakomec, ktorý sa naháňa za pokladmi.“ (Terezie z Lisieux)

Farská charita...(celý článok)

kaplán Miroslav Liška
11.03.2017

Pôstne obdobie, ktoré práve prežívame, nás pozýva, aby sme „hojnejšie počúvali Božie slovo, venovali sa modlitbe, robili pokánie, pripomínali si náš krst“ (porov. Direkt...(celý článok)

11.03.2017

Vo štvrtok 16. 03. 2017 o 17:00 hod. vás pozývame na moderovanú adoráciu pred Eucharistiou s úmyslom za zdarný priebeh „Kajúcej tryzny“ v Sabinove, ktorá sa uskutoční 23. 05. 2017. <...(celý článok)

Peter Špireng
11.03.2017

V gréckej mytológii nájdeme príbeh, keď Zeus poveril Prometea úlohou vytvoriť ľudské bytosti z hliny. Neskôr ho však potrestal za to, že ukradol oheň a dal ho smrteľníkom. Pripútal...(celý článok)

Mgr. Radovan Gumulák, generálny sekretár SKCH
04.03.2017

Slovenská katolícka charita (SKCH) pripravila na aktuálne pôstne obdobie už 6. ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku. Už malým príspevkom do papierovej pôstnej krabičky tak môže...(celý článok)

Miloš Jaklovský
04.03.2017

Každý jeden človek má svoje túžby a svoje sny. Niektoré sú väčšie a iné zas menšie. Niektoré sú zrealizovateľné a iné zas nie. Mali ste, alebo ešte máte túžbu putovať do Svä...(celý článok)

04.03.2017

Spoločenstvo Modlitby otcov Vás pozýva na spoločnu modlitbu deviatnika k sv. Jozefovi od 11.3.2017 do 19.3.2017 so začiatkom o 18:15 hod. (pred sv. omšou).

...(celý článok)
Zuzana Matisovská
04.03.2017

V septembri minulého roka sme na námestí odhalili tabuľu na pamiatku vyše 500 ľudí z viac ako 200 židovských rodín, ktoré boli počas vojny násilne vysídlené zo Sabinova a z ktorých...(celý článok)