Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa
22.10.2017

Milé deti, minulý týždeň sme dozvedeli, že Mária spolu s Jozefom opäť cestovali, tentokrát už aj s malým Ježišom. S touto ich púťou súvisia aj otázky na tento týždeň:

...(celý článok)
21.10.2017

Naša farnosť sa opäť zapojí do kampane Sviečka za nenarodené deti, ktorú organizuje pro-life organizácia Fórum života s podporou a požehnaním biskupov Slovenska. Hlavnou myšlienkou t...(celý článok)

21.10.2017

Pápežské misijné diela sa od začiatku svojej existencie snažia zapojiť deti, mládež, dospelých, kňazov, rehoľníkov a laikov do budovania bratskejšieho a solidárnejšieho ľudstva, o...(celý článok)

o. Slavomír Palfi, gréckokatolícky dekan v Sabinove
21.10.2017

Na základe rozhovoru a dohody s o. Ladislavom Cichým, sa na Vás obraciam s prosbou o finančnú pomoc k výstavbe gréckokatolíckej farskej budovy v Sabinove – zbierka na tento úmysel bu...(celý článok)

Detské okienko

Milé deti, náš svedok pri poslednom vypočúvaní pokračoval v rozprávaní o Ježišovom narodení a dozvedeli sme sa, že k malému Ježišovi prišli pastieri. Otá...(celý článok)

ThLic. Viktor Jakubov, národný riaditeľ Pápežských misijných diel

Milí bratia a sestry,

o týždeň budeme sláviť 91. Svetový deň misií (SDM). Komu vďačíme za to, že sa tento deň slávi v Cirkvi? V roku 1926 Najvyššia rada Pápežských misij...(celý článok)

15.10.2017

Pod záštitou Farskej charity bude na budúcu sobotu – 21.10.2017 zorganizovaná zbierka trvanlivých potravín „Kilo pre chudobných“. Táto zbierka prebieha priamo v nákupnom centre, kd...(celý článok)

08.10.2017

Milé deti, minulý týždeň nám náš hlavný svedok rozprával, ako prišiel Ježiš na svet. Dozvedeli sme sa, že Ježiš neprišiel na svet ako iné významné osobnosti v prepychovom palá...(celý článok)

08.10.2017

V nedeľu 1. 10. mali naši miništranti „valné zhromaždenie,“ pri ktorom sme hodnotili prvý mesiac nového „systému služieb“ pri oltári. Chceli by sme sa aj týmto spôsobom poďakov...(celý článok)

Milka Mišenčíková
08.10.2017

Už od roku 2010, kedy začal proces blahorečenia Titusa Zemana bol môj život úzko spätý s týmto kňazom – saleziánom. Problémy a ťažkosti som sa rozhodla zverovať do jeho orodovania ...(celý článok)

08.10.2017

Zapojte sa do súťaže o najkreatívnejšiu aktivitu s touto témou!

Fórum života už od začiatku septembra rozbieha prípravu na jeden zo svojich kľúčových projektov –...(celý článok)

08.10.2017

Pozvánka na víkend pre bezdetných manželov

Oáza je miestom života vo vyprahnutej púšti. Víkendová oáza pre bezdetné páry chce ponúknuť nové podnety a svetlo...(celý článok)

01.10.2017

Októbrové ružencové pobožnosti budú pred večernou sv. omšou o 17.45 hod. a v nedeľu o 15.00 hod.

Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa modlia ruženec v kostole, v...(celý článok)

Peter Pasternák
30.09.2017

Od septembra sme zaviedli nový miništrantský systém.Prvý mesiac (september) bol skúšobný na vychytanie „múch“ a od októbra už bude fungovať na ostro. Aby nielen chlapci, ale aj ich...(celý článok)