Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa

Pondelok 25 September 2017, 19:30

Lukáš Imrich, kaplán

Milé deti,

v uplynulom týždni sme spoločne začali pracovať na vyriešení nášho veľkého prípadu. Overili sme si dôveryhodnosť hlavného svedka, sv. Lukáša. Bol to...(celý článok)

Mamy z Modlitieb matiek v Sabinove Vás pozývajú na Trojdnie spoločnej modlitby

16.09.2017

Od samého začiatku ľudstva to bolo tak, že jeden bol bohatší a druhý chudobnejší. Na úsvite dejín človek prepadol v skúške lásky. Naletel zvodcovi, diablovi, ktorý mu nahovoril, ...(celý článok)

Aneta Dvorščáková
16.09.2017

Ale prečo sa to všetko muselo stať? Prečo? Neustále sa hneváme na svoju minulosť a prajeme si, aby nikdy neexistovala. A jediná pomoc, ktorú často dostávame, je od tých, ktorí nám hov...(celý článok)

15. septembra 24. októbra 2017

Aj v tomto roku pozývame k pôstu a modlitbám za kňazov. 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb bud...(celý článok)

Peter Pasternák
09.09.2017

Volám sa Peter Pasternák, mám 25 rokov. Pochádzam z malej dedinky – Vyšná Sitnica, ktorá sa nachádza severne od Humenného. Mám troch bratov, ja som druhý najstarší.Rád športujem ...(celý článok)

Lukáš Imrich, kaplán
09.09.2017

Milé deti, minulý týždeň sme spoločne slávili prvé detské sv. omše v novom školskom roku a prosili sme pri nich Ducha Svätého, aby vás všetkých sprevádzal svojimi darmi.Máme pre...(celý článok)

09.09.2017

Aj v školskom roku 2017 /2018 vychádza katolícky časopis Rebrík, ktorý vydáva eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Je to jediný katolícky časopis pre mladších ži...(celý článok)

09.09.2017

Na začiatku 20. storočia pápež Pius X. určil sviatok Sedembolestnej Panny Márie na 15. september. Mariánska úcta, o ktorej svedčia starobylé pútnické miesta, kaplnky, obrazy a sochy, ...(celý článok)

vaši duchovní otcovia
02.09.2017

Po mnohých úvahách i rôznych skúsenostiach s prijímaním úmyslov na sväté omše (ďalej už len „intencie“) sme sa rozhodli, že po dobrých skúsenostiach na filiálkach, aj vo fars...(celý článok)

Alena Triščová
02.09.2017

„Aj keby som stratil môj život, nebolo by to márne, ak by sa aspoň jeden z tých, ktorým som pomohol, stal kňazom namiesto mňa.“ (Don Titus Zeman)

02.09.2017

Milé deti, milí žiaci a študenti, už v pondelok 4. 9. 2017 opäť zasadnete do školských lavíc. Čakajú na Vás nové zážitky, nové vedomosti, nové skúšky, nové priateľstvá a kt...(celý článok)

Farská charita Božieho milosrdenstva
26.08.2017

Zo srdca ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do farskej zbierky pre núdznych od 28.7. do 20.8.2017 a ďakujeme tým, ktorí pomohli pri jej realizácii. Vaše finančné príspevky boli v ho...(celý článok)

Anička Ščavnická
26.08.2017

Týždeň pred farským eRko táborom boli prípravy v plnom prúde a my (animátori) sme sa modlili a zároveň prosili o modlitby za počasie, ktoré vyzeralo všelijako. A myslím si, že sa m...(celý článok)

26.08.2017

21.8. si v cirkevnom kalendári pripomíname pápeža Sv. Pia X. Pius z latinčiny znamená zbožný, mierny, láskavý. Na Sv. Pia X. sa toto hodnotenie veľmi hodilo. Vlastným...(celý článok)

Ladislav Cichý
20.08.2017

Pomaly sa blíži záver leta, koniec prázdnin a tiež slávenie Farského dňa a osláv patróna nášho kostola, farnosti a mesta, sv. Jána Krstiteľa a jeho mučeníckej smrti. Preto ...(celý článok)

Saleziánska rodina
20.08.2017

Aj tento rok naša saleziánska rodina pripravila už tradičný letný tábor, ktorý sa premiérovo konal v Škole v prírode v Kysaku v termíne od 23. do 28. júla. Témou tábora bol príbeh...(celý článok)

Ondrej Vargovčík

Drahá farská rodina!

Pred vyše dvoma mesiacmi, na sviatok Panny Márie Pomocnice, ste sa na omši mnohí modlili za saleziánsku misiu na ďalekej Sibíri. Pár týždňov nato ma ta...(celý článok)

20.08.2017

Ježiš, kráčajúc po mori, blížil sa k loďke, na ktorej boli učeníci. More bolo rozbúrené. Učeníci sa ho zľakli. Peter sa s Ježišovým súhlasom vydal k nemu po mori. Vid...(celý článok)