29. týždeň cez rok - oznamy
aktualizované : 16.10.2021 17:28
  • Sviatosť zmierenia: Po – Pi ráno pred sv. omšou a večer od 17.00

• Od pondelka 18.10. sa okres Sabinov nachádza v bordovom pásme podľa Covid – automatu preto platia nasledovné podmienky:

Farský kostol - Nedeľné sv. omše:

• V sobotu 18.30 - kapacita 50 osôb, povinný zápis (Očkovaní, Testovaní, Prekonaní)
    • 7.30 - kapacita 50 osôb, povinný zápis (OTP)
    • 9.00 - len zaočkovaní, bez obmedzenia počtu, povinný zápis
    • 10.30 - len zaočkovaní, bez obmedzenia počtu, povinný zápis
    • 18.30 - kapacita 50 osôb, povinný zápis (OTP)

Jakubovany: sobota 18.30 - 40 osôb povinný zápis. (OTP) Nedeľa: len zaočkovaní, povinný zápis

Orkucany: sobota 18.30 - 40 osôb povinný zápis. (OTP) Nedeľa: len zaočkovaní, povinný zápis

V týždni:

• Farský kostol:
      • 6.45 - 50 osôb, povinný zápis (OTP),
      • 18.30: len zaočkovaní, povinný zápis,
    • Filiálky: 40 osôb, povinný zápis (OTP)

Formulár zápisu nájdete na web stránke farnosti: TU

V interiéri kostola je povinnosť nosenie respirátora.

Prosíme dobrovoľníkov z našej farnosti o pomoc pri vstupe do našich kostolov. Je to dôležitá služba, ktorá veľmi pomáha pri organizácii pred sv. omši.

• Budúcu nedeľu je Svetový deň misií – Misijná nedeľa. Po svätých omšiach bude celoslovenská zbierka na misie. Na Slovensku bude zvlášť venovaná farnostiam v Keni, ktoré sú najviac postihnuté chudobou a suchom. Misijná zbierka je najväčšou akciou solidarity na celom svete. Za vaše milodary srdečné Pán Boh zaplať.
  • Vo štvrtok 21.10. po sv. omši o 19.15 sa vo Farskom kostole uskutoční stretnutie s rodičmi prvoprijímajúcich detí. Prosíme Vás o účasť aspoň jedného z rodičov.
  • Najsvätejšia Sviatosť Oltárna bude vystavená k adorácii vo štvrtok od 16.00 – 17.45 hod vo Farskom kostole. Poklona končí eucharistickým požehnaním o 17.45.
  • Stretnutie združenia Faustínum sa uskutoční dnes, 17.10. o 15.00 vo Farskom kostole
  • Hnutie na pomoc rozvedeným kresťanom Vás pozýva na pravidelné mesačné stretnutie, ktoré sa uskutoční dňa 19.októbra 2021 o 17:00 hodine v Katolíckom kruhu - Jarková 77, Prešov.
    Téma: S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom. Stretnutie povedie fr. Alan Ján Dely OP.
  • Prosíme členov Spolku sv. Vojtecha, aby si do konca októbra prišli vyzdvihnúť podielovú knihu a Pútnik svätovojtešský do kancelárie Farského úradu v pracovných dňoch(okrem stredy) po večernej sv. omši.
  • Aj v tomto týždni pozývame deti na svätú omšu, v stredu, 20. 10. o 18.30.