Farské oznamy - Vianočná oktáva - 27.12. 2021 - 2.1.2022

Farské Oznamy

SVÄTÉ OMŠE sa slúžia podľa Vyhlášky MZ SR s povoleným počtom 50 osôb v režime OP (očkovaní a po prekonaní choroby) vo Farskom kostole a s povoleným počtom 30 osôb vo filiálnych kostoloch. Je povinnosťou každého preukázať sa príslušným dokladom. Na sv. omše vo Farskom kostole sa treba prihlásiť elektronicky cez webovú stránku farnosti. Vo filiálnych kostoloch sa zapisuje na pripravené hárky.

Znovu apelujem na vašu ohľaduplnosť voči ostatným. Všimnite si počet sv. omší. Umožnite viacerým prísť na sv. omše.

PODÁVANIE SV. PRIJÍMANIA Pre tých, ktorí sa nedostanú na sv. omšu podávame sv. prijímanie zväčša po večerných sv. omšiach.

POĎAKOVANIE NA KONCI STARÉHO ROKA bude pri svätých omšiach slávených v piatok 31.12. večer. Po modlitbe po prijímaní nasleduje ďakovná pobožnosť. Kto sa zúčastní spevu Teba, Bože chválime môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

NOVÉ SLOVENSKÉ VYDANIE RÍMSKEHO MISÁLA od 1. januára je záväzné používanie nového slovenského vydania Rímskeho misála. O jeho zavedení informoval aj Pastiersky list KBS na prvú adventnú nedeľu.

VZÝVANIE DUCHA SVÄTÉHO na začiatku kalendárneho roka, kto sa zúčastní na recitovaní hymnu Príď Duchu svätý tvorivý, aby si tak vyprosoval Božiu pomoc do celého nasledujúceho roka, môže navyše získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Na konci novoročných svätých omší zaspievame Pápežskú hymnu.

VYSIELANIE SV. OMŠÍ naďalej nás môžete sledovať ráno 6.45 aj večer o 18.00. V piatok 31.12. bude vysielaná sv. omša z Farského kostola o 16.30 V sobotu 1.1. sú vysielané sv. omše o 7.30 a 10.30h. Rovnako aj v nedeľu, 2.1. o 7.30 a 10.30h.

POĎAKOVANIE Na konci kalendárneho roka chceme poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsob zúčastnili na živote farského spoločenstva našej farnosti. Zvlášť naše poďakovanie patrí kostolníkom – vo Farskom chráme i vo filiálnych kostoloch za ich neúnavnú službu. Rovnako ďakujeme organistom za ich vzácnu službu. Ďalej ďakujeme žalmistom, lektorom, miništrantom, upratovačkám, kvetinárom.  Ich služba je veľmi potrebná pri bohoslužbách. Rovnako úprimné poďakovanie patrí členom Farskej rady, členom Farskej pastoračnej rady, kostolných rád – kurátorom. Sú vzácnymi a cennými pomocníkmi pri spravovaní farnosti. Chcem sa poďakovať Vám, drahí farníci za vaše milodary, za akúkoľvek pomoc a priazeň, ktorú ste poskytli a stále poskytujete v prospech našej farnosti. Nech dobrotivý Boh odplatí všetky vaše obety a služby!

OZNAM PRE FILIÁLNE KOSTOLY Drahí veriaci, je zvykom ku koncu kalendárneho roka a začiatkom nasledujúceho prispieť svojim milodarom na tzv. sýpku. Je to príspevok veriacich pre tých, ktorí vám v priebehu roka slúžia v božom chráme. Svoje milodary môžete v priebehu mesiaca podľa vlastného uváženia a možnosti odovzdať kurátorom. Srdečné Pán Boh zaplať a vynahraď!

vložené: 25.12.2021