Farské oznamy - 2. nedeľa po Narodení Pána - 3.1. - 9.1.2022

Farské Oznamy

SVÄTÉ OMŠE sa slúžia podľa Vyhlášky MZ SR s povoleným počtom 50 osôb v režime OP (očkovaní a po prekonaní choroby) vo Farskom kostole a s povoleným počtom 30 osôb vo filiálnych kostoloch. Je povinnosťou každého preukázať sa príslušným dokladom.      Na sv. omše vo Farskom kostole sa treba prihlásiť elektronicky cez webovú stránku farnosti. Vo filiálnych kostoloch sa zapisuje na pripravené hárky.

Znovu apelujem na vašu ohľaduplnosť voči ostatným. Všimnite si počet sv. omší. Umožnite viacerým prísť na sv. omše.

PODÁVANIE SV. PRIJÍMANIA Pre tých, ktorí sa nedostanú na sv. omšu podávame sv. prijímanie zväčša po večerných sv. omšiach.

POŽEHNANIE VODY NA SLÁVNOSŤ ZJAVENIA PÁNA bude pri svätých omšiach slávených v deň slávnosti o 9.00 vo všetkých kostoloch farnosti. Môžete si nabrať po sv. omši a odniesť do svojich domovov. Ak bude treba, obrad zopakujeme aj pri ďalších sv. omšiach v deň slávnosti.

POŽEHNANIE DOMOV v tomto roku ponúkame možnosť požehnania vašich príbytkov (minulého roku sa neuskutočnilo). Sme sa si vedomí situácie, ale aj vašich žiadostí týkajúcich sa nových príbytkov ap. Ak prejavíte záujem, prihláste sa v sakristiách kostolov v najbližších dňoch do 6.1. (vrátane) s uvedením adresy a telefónneho čísla. Podľa počtu záujemcov pripravíme harmonogram našich návštev.

POKLONA NAJSV. SVIATOSTI OLTÁRNEJ Na prvý piatok v mesiaci – 7.1. od 16.00 vo Farskom kostole, filiálne kostoly od 15.30. Pobožnosť a požehnanie o 17.45.

NÁVŠTEVA CHORÝCH sa v tomto mesiaci pred prvým piatkom neuskutoční. Navštívili sme ich tesne pred Vianocami. Najbližšie navštívime chorých v mesiaci februári pred prvým piatkom.

VYSIELANIE SV. OMŠÍ naďalej nás môžete sledovať ráno 6.45 aj večer o 18.00. Na slávnosť Zjavenia Pána a v nedeľu Krstu Krista Pána o 7.30. a 10.30.

POĎAKOVANIE TÝM, KTORÍ SLÚŽIA V našich filiálnych kostoloch – Sv. Vavrinca v Jakubovanoch a Obetovania Pána v Orkucanoch sú bratia a sestry, ktorí nám celý rok slúžia v službách kostolníkov, organistov, tých, ktorí upratujú a zveľaďujú Božie chrámy. Je zvykom na začiatku roka im vyjadriť vďačnosť aj vo forme finančného príspevku (tzv. sýpky). Prosím, aby ste svoje príspevky odovzdali v nasledujúcich dňoch kurátorom alebo v sakristii.

* * *

ŠTATISTIKA V našej farnosti bolo pokrstených v uplynulom kalendárnom roku 84 detí 43 chlapcov a 41 dievčat. Z toho zo Sabinova pochádza 39 chlapcov a 37 dievčat, z Jakubovian 2 chlapci, z Orkucian 2 dievčatá z Drienice 1 chlapec a 1 dievča a z Červenej Vody 1 chlapec a 1dievča.

Sviatosť manželstva uzavrelo v našej farnosti 32 párov, 30 sobášov bolo slávených v Sabinove, 2 páry uzavreli sviatosť manželstva v Orkucanoch.

Pán života a smrti si povolal k sebe 90 našich bratov a sestier – v Sabinove 72 (42 mužov a 30 žien) v Jakubovanoch 15 (6m a 9ž) a v Orkucanoch 3: (1m a 2ž)

vložené: 01.01.2022