Farské oznamy - Vianočné obdobie - 1. 1. - 7. 1. 2024

Farské oznamy

1. 1. – 7. 1. 2024

SVIATOSŤ ZMIERENIA vysluhujeme v nasledujúcom týždni: utorok – piatok: ráno pol hodinu pred sv. omšou, popoludní: 17.00 – 17.45.

POŽEHNANIE VODY na slávnosť Zjavenia Pána bude pri dopoludňajších sv. omšiach. Vodu si môžete nabrať do prinesených nádob. Buďte prosím ohľaduplní pri naberaní.

POŽEHNANIE DOMOV Na slávnosť Zjavenia Pána 6.1. budeme požehnávať domy v Sabinove od 13.30 h. Jakubovany a Orkucany v nedeľu 7.1. od 13.30.

ADORÁCIA bude vo štvrtok od 16.00h vo Farskom kostole. Záverečné požehnanie o 17.45. Na prvý piatok budú pobožnosti prvého piatku na konci sv. omše.

ŠTATISTIKA V našej farnosti bolo v uplynulom roku 2023 pokrstených 67 detí – 36 chlapcov a 31 dievčat. Zo Sabinova 31 chlapcov a 27 dievčat. Z Jakubovian 4 chlapci a 2 dievčatá, z Orkucian 1 chlapec a 1 dievča, z Červenej vody 1 dievča, 1 naša sestra bola pokrstená ako dospelá.

Zosobášených bolo 30 párov: z toho 2 sobáše boli v Jakubovanoch, 1 v Drienici.

Pochovaných bolo 68 ľudí – 59 v Sabinove (24 mužov a 35 žien), 6 v Jakubovanoch (2 muži a 4 ženy) 3 v Orkucanoch (3 muži).

POĎAKOVANIE TÝM, KTORÍ SLÚŽIA V našich filiálnych kostoloch – Sv. Vavrinca v Jakubovanoch a Obetovania Pána v Orkucanoch sú bratia a sestry, ktorí nám celý rok slúžia v službách kostolníkov, organistov, tých, ktorí upratujú a zveľaďujú Božie chrámy. Je zvykom na začiatku roka im vyjadriť vďačnosť aj vo forme finančného príspevku (tzv. sýpky). Prosím, aby ste svoje príspevky odovzdali v nasledujúcich dňoch kurátorom alebo v sakristii.

POĎAKOVANIE na záver kalendárneho roka chcem úprimne poďakovať všetkým, ktorí pomáhajú v našej farnosti a starajú sa o kostoly. Poďakovanie patrí všetkým dobrodincom, ktorí podporujete našu farnosť, kostolníkom, organistom, členom farskej rady a kostolných rád, miništrantom, lektorom, žalmistom, kvetinárom, upratovačkám a všetkým vám, ktorí ste akýmkoľvek spôsobom podporili a podporujete našu farnosť. SRDEČNÉ PÁN BOH ZAPLAŤ!

vložené: 30.12.2023